Pobierz zdalne wsparcie

Jednostki Pomocy Społecznej mają możliwość wyboru programu komputerowego, który uważają za najskuteczniejszy w codziennej pracy. Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z pracy w programie stworzonym z wykorzystaniem tzw. architektury trójwarstwowej, preferowanej w wymaganiach stawianych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. TOP-TEAM TT stosuje to rozwiązanie od wielu lat we wszystkich swoich programach!

Technologia tradycyjna (desktopowa) Technologia webowa (Top-Team TT)
Instalacja Instalacja i konfiguracja na każdym komputerze pracującym w programie. Instalacja wyłącznie na komputerze pełniącym funkcje serwera. Nie ma potrzeby instalacji na pozostałych komputerach używanych do pracy w programie.
Łatwość obsługi Instalacja i uruchomienie programu wymaga pomocy informatyka. Prosty i intuicyjny mechanizm instalacji i pracy w programie, dostosowany do możliwości każdego użytkownika.
Wymagania sprzętowe Wymaga znacznych nakładów i inwestycji w nowoczesny sprzęt (zarówno serwer jak i pozostałe komputery muszą spełniać wysokie wymagania sprzętowe). Niskie wymagania sprzętowe: wystarczą komputery robocze o przeciętnych parametrach. Jedynym wydajnym komputerem powinien być serwer.
Architektura Przetwarzanie danych odbywa się w pamięci komputerów roboczych (wymaga to dużej mocy obliczeniowej od każdego z nich). Przetwarzanie danych odbywa się na wydajnym serwerze, z którym łączą się komputery robocze.
Stanowiska robocze Liczba stanowisk roboczych jest ograniczona i zależna od posiadanej bazy sprzętowej. Praca może odbywać się z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do sieci, bez ograniczeń liczby stanowisk roboczych.
Mobilność Zastosowana technologia wymusza pracę stacjonarną, na komputerze. Praca może odbywać się z dowolnego miejsca i urządzenia, które posiada dostęp do sieci (możliwa praca na laptopie, tablecie itp.). Jest to doskonałe rozwiązanie dla wymiany danych pomiędzy instytucją i jej filiami.
Interfejs Obsługa wymaga częstego przełączania się między okienkami programu, co wydłuża i komplikuje proces wprowadzania danych. Obsługa programu za pomocą ulubionej przeglądarki internetowej jest prosta i intuicyjna, program ogranicza ilość danych wyświetlanych na ekranie do niezbędnego minimum.
Bezpieczeństwo danych Przetwarzanie danych na wielu komputerach roboczych zwiększa prawdopodobieństwo wycieku danych. Centralne przetwarzanie danych ułatwia kontrolę dostępu, opcjonalne szyfrowanie połączeń między serwerem a komputerami roboczymi zwiększa bezpieczeństwo danych.